Strona 1 z 1

Zmiana akwarium

: 18 cze 2019, 16:51
autor: GregHary
Witajcie
Przymierzam się do przenosin całego akwarium w nowe miejsce. Będzie się to wiązało ze zmianą podłoża. Z Envi na Benibachi. Pytanie dotyczy tego czy zostawiając stary filtr i 30-40% wody ze starego zbiornika muszę czekać, jeśli tak to ile, na wpuszczenie tych samych krewetek.

Re: Zmiana akwarium

: 19 cze 2019, 13:40
autor: Hotei
Sam filtr może nie dać rady. Flora bakteryjna zasiedla w najwiekszym stopniu podłoże, które również ma pory jak np. siporax. Nie zaleca sie przy dużej obsadzie wyrzucenia większej ilości roślin ... dotyczy to również podłoża. Dla tego myjąc gąbkę pod kranem, nie zauważamy negatywnych zmian.

Gdyby to był np. 2,3.4 pak nie ma najmniejszego problemu, jednak w tym przypadku lepiej oddać komuś krewetki w prezencie, albo kupić drugi baniak i wystartować jak należy. Oczywiście to tylko moje zdanie, postąpisz wg. wlasnego uznania ...

Re: Zmiana akwarium

: 19 cze 2019, 13:50
autor: Hotei
Istnieje jeszcze jedna możliwość, odessać część podłoża i dosypywać nowe. Musi to być zrobione sprawnie, aby jak najmniej toksyn uwolniło sie do wody. Podzielić zabieg na raty, zależnie od grubości podłoża które masz aktualnie.

Re: Zmiana akwarium

: 19 cze 2019, 18:41
autor: GregHary
Dziękuję za poradę.
Przerzucę krewetki do innego dojrzałego zbiornika. Zrobi się na chwilę mix ale wolę poczekać aż nowe akwarium dojrzeje.