100 pytań od Marka

raohszana
Tuptuś

Re: RE: Re: 100 pytań od Marka

Postautor: raohszana » 21 wrz 2017, 20:07

marek_z_81 pisze:Kilka świeżych fotek. Tylko telefonem.
Krewetki wydają się być zadowolone z bytu. Są super wybarwione, wszędzie łażą a mimo to ubywa ich.
Ostatnia fotka jest z góry. Może nie widac, ale wylot z filtra jest ponad taflę, w ten sposób napowietrzam.
ObrazekObrazekObrazek
Marek jakie masz rośliny w akwa? :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marek_z_81
Wyjadacz

Re: 100 pytań od Marka

Postautor: marek_z_81 » 21 wrz 2017, 20:32

Na tych fotkach to duży heniek, rogatek i kilka mchow. Aktualnie heńka już nie ma bo mi się opatrzył. Jest teraz tylko rogatek i dwa rodzaje mchu.
Jak już pisze to od razu pytanko do moich pomagierów. Czego może w wodzie brakowac, że zatoczki różowe nie dorastają do 0,5cm? Co jakiś czas widzę puste muszelki.
Shrimp Set 20 z Crystal Red, 300l z biotopem Malawi

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 21 wrz 2017, 20:34

dajesz coś poza salty? jakieś minerały? ;)
no i mów no Marku jak nowe nabytki? jest komplet? :D jak barwa?
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Awatar użytkownika
marek_z_81
Wyjadacz

Postautor: marek_z_81 » 21 wrz 2017, 20:39

Daję minerały i witaminy azoo. Od czasu do czasu bakterie prodibio. Nowe nabytki są w komplecie. Łażą i cieszą oko jednak bieli nie mają już takiej mega. Coś cały czas jest z tym moim zbiornikiem. Ja już po lekku odpuszczam. Wina to na pewno zła miejscówka. Kiedyś jak miałem akwarium w pokoju na komodzie to miałem stada robali teraz to jakoś stoi w miejscu.

Awatar użytkownika
marek_z_81
Wyjadacz

Postautor: marek_z_81 » 12 sty 2018, 14:05

Chodzi mi po głowie pewna zmiana. Jako, że moim prlkom nie jest u mnie za dobrze bo albo ja coś źle robię albo miejscówka im nie pasuje, ale to wiemy z innego tematu. Myślę nad zmianą krewetek na trochę łatwiejsze i mniej wymagające, konkretnie bloody Mary albo sakura red. Zbiornik mam dojrzały to chciałbym to zrobić bez nowego startu i tak sobie wymyslilem:
Podmieniam wodę wodą ro zmieszana z kranem i uzupełnione salty do odpowiedniej przewodności i twardości aż podłoże straci swoje właściwości i się podniesie pH do min. 6.8. Wtedy kupuje krewetki.
Pomysł dopiero się urodził więc jeszcze nic pewnego.
P.S.
Bloody Mary czy sakura red? Ja bardziej za tymi pierwszymi.
Znacie kogoś kto ma ładne?

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 12 sty 2018, 14:52

wszystko okej pięknie ładnie,ale: jeśli padają, bo trują je dezodoranty z łazienki itp. to najważniejsze: czy CR czy sakury reagują tak samo... Jeśli coś je truje to nie ma znaczenia jak "trudna" jest krewetka. Podobnie zareagują.
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Awatar użytkownika
marek_z_81
Wyjadacz

Postautor: marek_z_81 » 12 sty 2018, 15:24

Ahh bo ciągle kombinuję czy może to ja coś źle robię. No bo ile tych sideł może się dostać do akwarium skoro jest przykryte szybą.

Awatar użytkownika
Hotei
Mistrz

Postautor: Hotei » 13 sty 2018, 0:16

Nie odpuszczaj, przecież fajnie szło, maluchów przybywało ... co się stało ?
Że biel nie taka jak chcesz, wystarczy selekcja, mocniejsze światło, większy pusty pierwszy plan i odpowiedni pokarm.
Być może zbyt dużo dajesz czegoś ... sprawdziłeś GH czy masz 6 ?
Napisz jeszcze raz, co dajesz przy podmiankach i w jakich ilościach i jak często. One u jednych są kapryśne, u drugich mnożą się jak szarańcza ... być może namieszałeś wyrzucając dużego heńka. On robi robotę, bo szybko rośnie.
Kiedyś na samym początku miałem małą kostkę 30x30x30. Roślinność to głównie heniek i Micranthemum umbrosum, kawałeczek mchu ...
Co tam się działo ... masakra, nie nadążałem z przeławianiem do większego baniaka. Co dziwne w nowym, większym zbiorniku nic się nie działo ... a stały obok siebie. Mały zarośnięty, duży ładny ale mało roślin było ...
Ostatnio zmieniony 13 sty 2018, 0:31 przez Hotei, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marek_z_81
Wyjadacz

Postautor: marek_z_81 » 13 sty 2018, 0:22

Ja nie chcę odpuszczać. Biel moich krewetek jest OK, mam je od Piotra. Sąsiedztwo łazienki niestety im nie służy i populacja mocno zmalała. Chyba łazienki, albo ja coś źle robię, ale już wszystkie rady wprowadziłem w życie i wciąż to samo.

Awatar użytkownika
Hotei
Mistrz

Postautor: Hotei » 13 sty 2018, 0:40

Moje prlki fajnie ciupały młodymi, podłoża było mało, przykryte dno ... ale w koszyku a raczej kotniku, było sporo podłoża.
W sumie nic nie zmieniłem, tylko wywaliłem ten pojemnik bo mnie wkurzał optycznie, delikatnie wyciągnąłem w drugim pojemniku, zero zmącenia wody ... i się zaczęła jazda, maluchy poszły na pierwszy strzał. Dorosłe nie padały, ale były mało ruchliwe, nie jajczyły ... wiele można namieszać w zbiorniku ;)