Rynny filtracyjne, ciąg dalszy

spining133
Mistrz

Rynny filtracyjne, ciąg dalszy

Postautor: spining133 » 24 sty 2018, 19:12

Powstaje zbiorniczek testowy który połączy w sobie kilka testów . Akwarium 112 l już umyte i przygotowane do wklejenia kominów filtracyjnych , od ostatnich moich testowych zbiorników powstało kilka opartych o filtrację rynną , pomogły mi one dokonać modyfikacji które zastosuję w tym zbiorniku .
Trochę pisania będzie więc poprowadzę sobie temat na bieżąco . Pierwszą zmianą jaką wprowadziłem to konstrukcja samej rynny , większość jest wklejona poziomo , te które robię teraz będą pionowe , kubełki przecież też pracują stojące , a nie leżące . Sam przycinam szybki , pamiętajcie aby nóż był przyzwoity , szyba umyta i taka praktyczna rada , przed cięciem zanurzajcie nożyk w nafcie .
Obrazek
Krawędzie po cięciu szlifuje papierem ściernym 40 . Tak przycięte szybki sklejam , ja mam łatwo bo wykorzystuje przyrząd do robienia zdjęć na allegro , który tez sam zrobiłem :D :D . Teraz czekać cierpliwie aż wyschnie , jutro podziałamy dalej.

Obrazek

CDN...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 20:23 przez spining133, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hotei
Mistrz

Re: Rynny filtracyjne, ciąg dalszy

Postautor: Hotei » 24 sty 2018, 19:21

Z przyjemnością czekam na ciąg dalszy ... :D
Ciekawy jestem co wymyśliłeś fajnego ??? :D

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 24 sty 2018, 19:54

czyli rynna w postaci komina :D no no - tylko ciekawe jak to się będzie sprawować - no ale to już sprawdzisz ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 25 sty 2018, 8:59

:D :D zobaczymy , ideą jest to , aby woda dłużej przechodziła przez media . Dzisiaj z rana przykleiłem silikonem kominy, aby do wieczora przeschły , wtedy pokleję je do końca . Jeżeli mogę coś poradzić to nie klejcie na chama , przykleić najpierw tam gdzie jest łatwe dojście silikonem , reszta gdy silikon usztywni już konstrukcję . Na tym etapie wygląda to tak .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 25 sty 2018, 10:54

Wygląda ciekawie bo nie zabiera całej głębi akwa jak kieszeń.Pamiętam jak o tym wspominałeś gdy u Ciebie byliśmy i proszę słowo stało się ciałem ;)

Awatar użytkownika
Hotei
Mistrz

Postautor: Hotei » 25 sty 2018, 11:58

Dokładnie ... wygląda zacnie :D
No taką kieszeń to ja rozumiem ... :mrgreen:
Podobną kieszeń filtracyjną, widziałem kiedyś na forum niemieckim ... właściciel był dumny z pomysłu ... teraz rozumiem czemu :D

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 25 sty 2018, 17:25

pytanie podstawowe: powietrze czy turbinka albo jakaś pompka? ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 25 sty 2018, 18:53

Raczej powietrze ( gdyby baniaków było mniej na pewno byłby pat, tani i niezawodny ), pokleiłem do końca kominy . We wnętrzu do klejenia użyłem strzykawki , potem spoiny delikatnie potraktowałem płynem do szyb i wyrównałem wszystko palcem , wyszło tak se , jak ktoś lubi luksior to radzę zlecić robotę szklarzowi :D :D :D oby nie zrobił gorzej :lol: :lol: . Czekam , aż wyschnie i jutro dalej do roboty.

Obrazek
Obrazek

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 01 lut 2018, 20:22

Czas się zabrać do dalszej relacji bo baniak już pyka od kilku dni , a nie ma czasu opisać tego co się wydarzyło . Napisałem , że ten zbiornik bedzie testował nowe produkty , oto i one . Do prowadzenia całego baniaka użyję linii pokarmowej i suplementacji firmy Ebitai . Na samym początku wyszła mała kucha z wysokością samych kominów , powinny być niższe . Przy następnym baniaku się skoryguje . Na dno rynien poszły dwie kratki filtra pod żwirowego firmy happet ,Obrazek

na ruszt filtracyjny wysypałem media filtracyjne nanomic które używam już w kilku zbiornikach i na tą chwilę bardzo sobie je chwalę , znacznie podniosła się przeżywalność maluszków . ObrazekWyżej poszła grubsza frakcja .

Na media wysypałem po pięć łyżeczek bakterii z Ebitai,Obrazek

potem włóknina Obrazek

i na wierzch cztery kilogramy podłoża, tutaj już nie kombinowałem dałem Podłoże Benibachi normal. Wszystko już dojrzewa , spróbuję odpalać bez starej wody i podłoża tak jak bym odpalał pierwszy zbiornik .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hotei
Mistrz

Postautor: Hotei » 01 lut 2018, 20:35

Rafałku ... a czemu dałeś włukninę ? Ona szybko się zapycha ... Nasz kolega a twój imiennik, zaraz na keramzyt sypał podłoże ?
Wiesz że mnie ciekawią takie patenty :)

Ps. Dziękuję za prezenty do zamówienia :D A co mi wysłałeś fajnego w tej japońskiej doniczce :)