Poszukiwanie protein do DIY

Awatar użytkownika
StyX
Fanatyk

Poszukiwanie protein do DIY

Postautor: StyX » 04 mar 2019, 20:05

Witam zrobiłem male zestawienie powiedzcie co o nim myślicie

Obrazek

Nazwy chwilowo nie podaje
Ostatnio zmieniony 05 mar 2019, 22:04 przez StyX, łącznie zmieniany 1 raz.
PH 7,3 // GH 5 // KH 2 // 61,2 PPM // 131uS
Parametry mojej Kranówki.

spining133
Mistrz

Re: Poszukiwanie protein do DIY

Postautor: spining133 » 04 mar 2019, 21:00

Równie dobrze możesz zestawić w tej tabelce wątróbkę

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 05 mar 2019, 6:24

Styx wszystko fajnie ładnie ale to tabelka na podstawie której chcesz robić pokarm czy jak? Bo nie rozumiem... Jeśli to ma być "przepis" to nie tędy droga ;) tego się nie da zrobić według tabelki
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Awatar użytkownika
StyX
Fanatyk

Postautor: StyX » 05 mar 2019, 7:26

To poprostu alternatywa krewetek, kielza, cyklop i innych protein które trzeba kupić. Tą protein kazy może chodowac i wie czym była karniona w przeciwieństwie do tego co kupujesz.

Głównie szukam produktów bogatych w wartości odżywcze ale z taką różnica że możesz je wychodowac w domu. Ot cała moja filozofia robić pokarm z własnych produktów. 100% bio

To tylko jeden składnik a tabelka ma trochę pokazać jakie składniki ma w sobie.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 05 mar 2019, 11:09

No okej, ja też robie z produktów ogólnie znanych i dostępnych. W większości staram się żeby to było jak najbardziej naturalne. Ale to metoda prób i błędów, tego się nie da wywnioskować z tabelki. Bo składniki mogą być okej ale np. nie będą ich tak chętnie jadły... Pokrzywa jarmuż algi cyklop gammarus rozwielitka zioła to podstawowe składniki i na tej bazie można kombinować ;) fajnie że szukasz alternatywy ale ja bym zrobił wersję próbną i popatrzał jak jest jedzony taki pokarm i co się z nimi potem dzieje ;)

Awatar użytkownika
StyX
Fanatyk

Postautor: StyX » 05 mar 2019, 12:13

Piotr1982 pisze:No okej, ja też robie z produktów ogólnie znanych i dostępnych. W większości staram się żeby to było jak najbardziej naturalne. Ale to metoda prób i błędów, tego się nie da wywnioskować z tabelki. Bo składniki mogą być okej ale np. nie będą ich tak chętnie jadły... Pokrzywa jarmuż algi cyklop gammarus rozwielitka zioła to podstawowe składniki i na tej bazie można kombinować ;) fajnie że szukasz alternatywy ale ja bym zrobił wersję próbną i popatrzał jak jest jedzony taki pokarm i co się z nimi potem dzieje ;)

Oczywiście że masz rację będę robić małe porcje takie by wystarczyły na tydzień dla Baniaka.

No właśnie zielsko wycjodujesz ale proteiny w 95% kupujesz bo czy to krewetka, cyklop, Kielż, czy inny to nie wiesz czy to było hodowane na pasza h czy nie

Dlatego temat nazywa się poszukiwania proteiny :)

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 05 mar 2019, 19:49

Racja z tym że nie wiemy czy to była hodowla przemysłowa czy nie. Ewentualnie skąd pochodzą zwierzęta których używany jako proteina. Jednak ja to ryzyko biorę na klatę, jasne można hodować sobie itp. Ale: czy gra jest warta świeczki? Zrobisz 100 procent biopokarm a za parę dni dasz im soję np. A lubią :D albo jakąś firmówkę ;)
Poza tym dałeś nam tabelkę, bez nazwy składnika. Po niej to Ci nie powiem nic czy to będzie dobre. Powiedz co to nie wiem dżdżownice, doniczkowiec rozwielitka to Ci ludzie powiedzą czy próbowali ;)

Awatar użytkownika
StyX
Fanatyk

Postautor: StyX » 05 mar 2019, 21:13

Piotr1982 pisze:Racja z tym że nie wiemy czy to była hodowla przemysłowa czy nie. Ewentualnie skąd pochodzą zwierzęta których używany jako proteina. Jednak ja to ryzyko biorę na klatę, jasne można hodować sobie itp. Ale: czy gra jest warta świeczki? Zrobisz 100 procent biopokarm a za parę dni dasz im soję np. A lubią :D albo jakąś firmówkę ;)
Poza tym dałeś nam tabelkę, bez nazwy składnika. Po niej to Ci nie powiem nic czy to będzie dobre. Powiedz co to nie wiem dżdżownice, doniczkowiec rozwielitka to Ci ludzie powiedzą czy próbowali ;)

To zwykły ślimaczek :) którego możesz chodowac z krewetkami i nie je chemi chyba ze taka dajesz :)
Zaraz edytuje tabelkę.

I jak myślisz czy taka alternatywa dal kupnej proteiny ma sens ?

Co do chemi zgadzam sie za zawsze cos toa chemie mam ale chciałbym ja ograniczyć jak tylko można z tad szukam takiego składnika który mozna z powodzeniem chodowac nawet z krewetkami.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 06 mar 2019, 3:38

No i fajnie, a pewnie że jedzą ślimaczki rozgniecione baaaardzo chętnie ;) wykombinuj teraz jak je dołączyć do mixa dla krewet ;) skorupki itp. ;)
Fajnie że kombinujesz ale to może być długi proces z tym pokarmem ;)

Awatar użytkownika
StyX
Fanatyk

Postautor: StyX » 21 mar 2019, 18:31

Nigdzie mi się nie spieszy, wiadomo strzału w 10 raczej nie będzie na początku ale kto nie próbuje nigdy się nie dowie :)