Mój pierwszy krewetkowy regał

slawik75
Stary Wyjadacz

Mój pierwszy krewetkowy regał

Postautor: slawik75 » 09 gru 2017, 18:51

Witam w moim temacie,jak już wiadomo mam już dwa baniaczki z krewetkami(w sumie trzy ale jeden musiał wylecieć na rzecz regału)ale jak wiadomo choroba postępuje i postanowiłem postawić regał.Na początek padło na regał magazynowy Heavy 220x120x45 5P 2000 kg ze sklepu e-regały no i został zakupiony,w między czasie trafiłem na olx używany regał wraz z baniaczkami,filtracją,oświetleniem,więc korzystając z okazji(300pln za wszystko)zakupiłem i od razu przystąpiłem do realizacji swojego planu.
Tak wyglądał regał przed zakupem u poprzedniego właściciela;
Obrazek
a tak wygląda już u mnie(troszkę jeszcze bałagan ale pomału to się ogarnie);
Obrazek
zacznijmy od opisu;
regał 190*90*40 firma nie wiem jaka ale wygląda na porządny
baniaczki 25l 40*25*25 szkło zwykłe część z tego co zauważyłem klejona samodzielnie lub przez jakiegoś szklarza,część kupiona w sklepie(są jeszcze naklejki firmowe,no i widać lepsze klejenie ale za to cieńsze szkło)pięć sztuk zalane a cztery czekają na swój czas.
Oświetlenie żarówki GU10 led bodajże 6w po dwie sztuki na piętro ale będzie dołożona jeszcze trzecia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i po koleji;
szkło nr.1(od lewej parter);
1/2 stara woda ze zlikwidowanego baniaka,
1/2 świeża woda ro mineralizowana bee salt gh+ firmy dennerle
bakterie benibachi bee max plus skałka benibachi
podłoże BWS
filterek DIY od kolegi zuczek222 napędzany powietrzem
rośliny;anubias,rogatek i kilka mszaków
obsada;tradycyjne crystal red
Obrazek
Obrazek
szkło nr.2;
to samo co w nr.1 tylko na razie brak obsady
podłoże environment,no i moczą się wygotowane rurki z bambusa na kryjówki dla krewetek i do wiązania mszaków.
szkło nr.3
wystartowane od zera
podłoże environment
bakterie bee max
świeża woda RO
filtracja od zuczka222
kilka mszaków na lawie i tak to sobie dojrzewa
szkło nr.4(od lewej pierwsze piętro)
to samo co nr.1 tylko filtracja napędzana pompą aquaela
obsada red ruby,narazie tylko 9 sztuk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
szkło nr.5 na razie puste
szkło nr.6
w sumie to samo co w nr.4 tylko obsada SCR od kolegi z forum Piotra
filtr kubełek ze zlikwidowanego akwarium cristalprofi 701 greenline(tymczasowo)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tutaj moje dwa szkiełka które nie stoją na regale;
Obrazek
pierwszy z lewej 25l podłoże beni black soil fulvic i cr-y wyższej gradacji od kolegi z forum spininga,
drugi baniaczek kostka 30l podłoże bws i mosura shadow od tego samego kolegi,
i ceramika która zakupiłem w ilości 10 sztuk do wiązania mszaków w kolorze brązowym i dwie białą i nie wiem pomarańczową dostałem w gratisie
Obrazek
przepraszam za jakość fot ale to tylko telefon,jak juz bedzie co focić to trzeba będzie lepszy sprzęt wyciągnąć z szafy.
Na razie tyle cdn.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 18:51 przez slawik75, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr1982
Mistrz

Re: Mój pierwszy krewetkowy regał

Postautor: Piotr1982 » 09 gru 2017, 19:10

no i bardzo ładnie - choroba postępuje ;) będę śledził na bieżąco rozwój wydarzeń, bo za długo to wolne baniaki sobie nie postoją na pusto ;) Poza tym jak dla mnie wszystko okej. Jak wrażenia z zalewania BWS-a i Envi?
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 09 gru 2017, 19:15

Powiem Piotr że super,zmętnienia prawie że nie było minimalne utrzymywało się może z 15 minut,na świeżej wodzie ro gdzie było wszystko od początku(baniaczek nr.3 parter)praktycznie nie było go wcale :D

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 09 gru 2017, 19:30

A tutaj szamają żarełko które sam stworzyłem
Obrazek
Obrazek
Obrazek

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 26 gru 2017, 9:45

No i stało się,pierwsza porażka w mojej skromnej hodowli a więc;
przyjeżdżam do domu po jakichś trzech tygodniach(oczywiście baniaki nie zostają bez opieki)a moja piękna żonka mówi mi że od jakichś dwóch może trzech dni nie widzi młodych w akwarium z crystal red,były tam młode które miały około czterech tygodni najstarsze ale były i takie co miały po kilka dni,było ich tam mnóstwo i nagle wszystkie zniknęły nie wiem co mogło być przyczyną ale ja podejrzewam nicienie Obrazek tutaj już po częściowym spuszczeniu wody było ich tak dużo że postanowiłem dać moim krewetom nowy zbiornik(na zdjęciu widać tylko jedną małą kolonie tego dziadostwa)zauważyłem też kilka ślimaków które miały nadgryzione muszle a w nich pełno nicieni,ślimaki jeszcze łaziły ale ich czas podejrzewam po woli dobiegał końca.
Wspomnę że od razu pomierzyłem parametry wody i wszystko było ok PH;ok 6 GH;5/6 KH;0/1 i 140ppm to daje nam około 280us temperatura jakieś 23*C.
Akwarium które dostały było już odstane trzy tygodnie parametry prawie takie same jak miały wcześniej tylko podłoże envi,udało mi się wyłowić kilka malutkich przecinków które musiała dopiero wypuścić jakaś samica,obserwuje baniaczek i widzę że śmigają,samice cały czas noszą jajka,wylinki są.Nie wiem czy dobrze myślę że to wina nicienia ale wcześniej go nie było i wszystko śmigało bardzo fajnie,starsze maluchy śmigały już po całym zbiorniku było ich naprawdę sporo.Jeśli macie jakieś pomysły do tego co się mogło wydarzyć w tym zbiorniku i czy moje podejrzenia są słuszne to czekam na rady.

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 26 gru 2017, 10:32

Kilka fot telefonem;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 27 gru 2017, 8:47

jak już Ci pisałem - jak długo chodziło akwarium na tym podłożu? Odmulasz? Albo przynajmniej wzruszasz podłoże przy podmianach? Wtedy może ograniczyłbyś liczbę nicieni. Ja się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem, żeby to nicienie można było winić za znikanie młodych. Ale jeśłi wszystkie przechodzą wylinki normalnie, to odpada nam brak minerałów...

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 27 gru 2017, 9:13

Piotr robię wszystko tak jak piszesz może nie odmulam podłoża za często bo jak funkcjonuje ten baniak(od lipca 2017)odmulałem max trzy razy ale przy każdej podmianie wody którą ja robię(nie wielebna)staram się w tym podłożu troszkę pomieszać.Też wydaje mi się to nie możliwe żeby nicienie się mogły do tego przyczynić ale jak zobaczyłem taką ich ilość to pomyślałem że to może być przyczyna.Zbiornik staram się prowadzić według tego co wyczytałem na tym forum i dla tego bardzo mnie to zdziwiło że znikły wszystkie młode,dorosłe mają się dobrze i mimo "zimy :lol: "ciągle jajczą,staram się nie dodawać za wiele specyfików oprócz tych zalecanych na forum czyli;Pure colour shrimp,rich one i co jakiś czas aquavital z sl-aqua no i oczywiście tradycyjnie szyszki olchy,liście dęba,buku,katapang.
Czy zbyt duża ilość pokarmu mogła się przyczynić do zniknięcia młodych? wiadomo pokarm nie zjedzony zalegający gdzieś w zakamarkach psuje się.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 27 gru 2017, 9:28

też możliwe - plus do tego przyrost nicieni też może być z tym związany. Duża ilość niezjedzonego pokarmu wpływa na wodę no i na populację nicieni. Gmyranie, odmulanie i czasem jakiś post. Moje na ten przykład dwa dni świąteczne nie jadły, opucują bańkę do czystości ;)

slawik75
Stary Wyjadacz

Postautor: slawik75 » 27 gru 2017, 9:43

moje teraz przez tydzień nie dostaną :lol: :lol: teraz z głodu padną :lol: żart tak co trzy dni małe co nieco co by nie zalegało i jakiegoś liścia co jakiś czas i starczy