Jak karmić

Awatar użytkownika
StyX
Bywalec

Jak karmić

Postautor: StyX » 14 mar 2019, 7:45

Witam
Mam pytanie jak karmicie swóje robale?
Raz, dwa razy dziennie i mniej więcej jakie porcje dostają.
PH 7,3 // GH 5 // KH 2 // 61,2 PPM // 131uS
Parametry mojej Kranówki.

Piotr1982
Mistrz

Re: Jak karmić

Postautor: Piotr1982 » 14 mar 2019, 15:35

Porcja dostosowana do ilości krewet w zbiorniku ;) każdy organoleptycznie to ustala ;) zostało znaczy daję mniej
A ile razy? Nieraz codziennie ale jak dostaną pokrzywę to mają ja opucować do końca :lol: generalnie pare dni głodu ich nie zabije, w akwarium zawsze znajdą jakiegoś glona czy resztki liści ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Awatar użytkownika
StyX
Bywalec

Postautor: StyX » 14 mar 2019, 16:25

Ok załóżmy że będą dostawać raz dziennie porcje która pochłonąć w ciągu załóżmy godziny(wiem że niektóre pokarmy mogą być dłużej)
No to dalszą część pytania
Jak często dawać pokarm:
1. wybarwiajacy
2. wspomagajacy wylinke

:)

Raffy
Fanatyk

Postautor: Raffy » 14 mar 2019, 16:45

Karmię jak mi się zachce, jednak nie częsciej niż raz dziennie i to malutka ilość. W baniaku i tak mają full żarcia, krewetki to śmieciojady :)

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 14 mar 2019, 20:13

Wybarwiający? Co masz na myśli? ;) na czerwień daje tylko dennerle czerwony i to chyba jedyny, który się "sprawdza". Prawda jest taka, że jak masz kijowe krewetki to żaden pokarm nie pomoże ;) nawet super hiper
Pokarmy wspomagające wylinkę: z własnego doświadczenia Ci powiem, że jest tylko jeden taki specyfik. Gravidas ;) chyba już niedostępny. Wylinkę wywołać może podmiana, zwłaszcza trochę chłodniejszą wodą. Ale też nie ma co przesadzać, przejdą kiedy im się zachce. "Sztuczne" wywoływanie może przynieść odwrotny skutek.

Awatar użytkownika
StyX
Bywalec

Postautor: StyX » 14 mar 2019, 20:39

Piotr1982 pisze:Wybarwiający? Co masz na myśli? ;) na czerwień daje tylko dennerle czerwony i to chyba jedyny, który się "sprawdza". Prawda jest taka, że jak masz kijowe krewetki to żaden pokarm nie pomoże ;) nawet super hiper
Pokarmy wspomagające wylinkę: z własnego doświadczenia Ci powiem, że jest tylko jeden taki specyfik. Gravidas ;) chyba już niedostępny. Wylinkę wywołać może podmiana, zwłaszcza trochę chłodniejszą wodą. Ale też nie ma co przesadzać, przejdą kiedy im się zachce. "Sztuczne" wywoływanie może przynieść odwrotny skutek.

Jak często dawać taki pokarm który nie będzie bogaty jak np proteinowy w białko lecz w substancje podkreślające kolor jak np beta karoten, przypomnę ze nie mówimy tu o tym co jest na wybarwienie a jak często TO podawać ;p

Nie chodzi mi o wywołanie wylinki a o dostarczenie substancji które są niezbędne to przejścia tej wylinki w szybki i łagodny sposób,

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 14 mar 2019, 20:43

na takie pytania niestety nie znamy odpowiedzi ;) przynajmniej ja ;) ważne żeby było urozmaicenie, od czasu do czasu głód, poza tym jakiś listek, pokrzywka, szpinak itp.
Ja siadam nieraz i mam pytanie co dziś im dać? I na chybił trafił :lol: kiedyś tak miałem plan, zestaw itp. ale mi minęło. Masz dobry materiał to lekko możesz podziałać pokarmem. Masz lipny materiał to choćbyś dawał codziennie astaksantynę, beta karoten dla czerwonych a minerala dla białych to nie ma siły, nie zdziałasz cudów :D