Krewetkarium 40 litrów

Adrian

Krewetkarium 40 litrów

Postautor: Adrian » 08 paź 2019, 18:15

Witajcie,

W tym temacie chciałbym opisać założenie krewetkarium przeze mnie. Jeśli popełniam jakieś błędy lub robię coś w nieodpowiedni sposób, to proszę nakierujcie mnie na dobrą drogę, żebym mógł cieszyć się krewetkami zdrowymi i szczęśliwymi:-)

Już sama wizyta w hodowli krewetek gdzie zakupiłem brakujący mi sprzęt zmieniła moje książkowe podejście do hodowli krewetek. (Dotychczas w akwarium hodowałem tylko i wyłącznie gupiki)

Założenie 06.10.2019

Użyte akwarium Juwel Vio 40. Filtr aquael Pat Mini, gąbkę z kompletu zastąpiłem filtrami na napowietrzacz - podwójne tuby - zaślepiając miejsce na wężyk.

Jeśli chodzi o użyte podłoże to zastosowałem Benibachi Black Soil około 2,5-3 cm podłoża.
Z preparatów:
-Minerały
-Bee Max
-Azoo Mineral oraz Vita
-Qual drop

Na każde 5 litrów wody stosuje - 1,8ml qual drop, 0,5ml Azoo.

Oświetlenie przez:
1 tydzień po 6 h
2 tydzień po 7 h
3 tydzień po 8 h
4 tydzień po 9 h

W 3 tygodniu planuje zasadzić rośliny, a po ukończeniu dojrzewania wody w 4 tygodniu planuje, jeśli parametry wody na to pozwolą i wszystko będzie dobrze wpuścić krewetki.

Dziś 8.10.2019 Aktualnie w akwarium pojawiło się delikatne zmętnienie wody, podejrzewam, że jest to pierwotniak.

Zdjęcie moich „wyczynów” dodałem poniżej:
https://naforum.zapodaj.net/6fd442921eb8.jpg.html" target="_blank

Pozdrawiam

spining133
Mistrz

Re: Krewetkarium 40 litrów

Postautor: spining133 » 08 paź 2019, 19:18

Moim zdaniem rośliny powinieneś wprowadzić od zaraz , mszaka na kokosa i korzeń i ew rogatka jak nie będzie się rozpuszczał :) Miło cię powitać na forum , ze swej strony życzę ci cierpliwości i wytrwałości w hodowaniu krewetek :D

Adrian

Postautor: Adrian » 22 paź 2019, 19:10

Akwarium na dziś 22.10.2019.

Ostatnimi czasy pojawił się nalot na korzeniu, czekam aż zniknie. Parametry wody - PH Ok 6,4; GH 5, KH

Obrazek

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 22 paź 2019, 19:21

No teraz to wygląda na krewetkarium , nalot na korzeniu to śluzowiec , nie ma strachu . Przyłóż sobie z tyłu czarne tło i zobacz czy taka różnica ci się podoba . Woda coś za kryształowa , daj ze trzy szyszunie olchy , możesz zamiast szyszek kupić próbkę helath + i gold water , podaj po podmianie do krewetkarium . Jeżeli nie masz pewności czy z mchami nie przywędrowały wypławki to teraz jest czas na kurację planarią .