Nowy gracz w świecie krewetek.

spining133
Mistrz

Re: Nowy gracz w świecie krewetek.

Postautor: spining133 » 05 lut 2020, 14:50

Większość skał i kamieni oddaje do wody , lawa nawet sporo , nie znaczy to , że to zaszkodzi krewetkom , problem w tym , że nie wiemy z czego ta lawa powstała , w krewetkariach najlepiej sprawdzają się łupiny kokosa . Nie ma co się za bardzo przejmować , tylko do przodu , najlepsza wiedza to własne obserwacje i doświadczenie .

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 05 lut 2020, 15:43

Z uwagi na fakt , że w necie 90% informacji jest powielana , a nie wynikająca ze stanu faktycznego masz tu zdjęcie jednego z moich zbiorników :)
Obrazek

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 05 lut 2020, 19:02

Ta smocza skała dragon stone to Ci powiem szczerze... No właśnie, miałem wiem, że w tych zakamarkach potrafi znaleźć się glina i inne. Na pierwszy rzut dokupiłbym roślin, rogatek coś co szybko rośnie. Ale to już Ci Rafał mówił. Potem stopniowo filtr, może poszukałbym głębiej jakie ryby, tu jak zawsze niewskazany jest pośpiech. Ten tylko jest okej jak się woda RO z beczki przelewa :lol:
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Majtki

Postautor: Majtki » 05 lut 2020, 20:13

Oczyszczanie smoczej skały zajęło mi dużo czasu, no ale możliwe że coś tam zostało, nigdy nie wiadomo. Miałeś jakieś poważne problemy z tym kamieniem?
Sugerujesz że powinienem zmienić ten filtr na lepszy?
Jestem na etapie szukania roślin i w piątek się po nie wybiorę. Dokupię też szyszki olchy i może liście.
No i poszukam najodpowiedniejszych ryb do mojego akwarium.

ImMike
Tuptuś

Postautor: ImMike » 05 lut 2020, 20:21

Z filtrem powiem Ci że u-jet to jest super sprawa, masz w nim dwie gąbki, co daje dużą powierzchnię filtracyjną, gąbki są odpowiednio gęste (młodych nie wciągnie) przy cotygodniowej podmiance zawsze czyszczę tylko jedną (raz jedną raz drugą). U mnie podpięta jest pod pat mini. Nie mam dużego doświadczenia ale bardzo dużo osób korzysta z tego rozwiazania, także sprawdzone

Z roślin to rogatek, mchy, rotale, anubias nana chłopaki z forum mi radzili i rzeczywiście u mnie rosną fajne bez nawożenia mam jeszcze gałęzatke na lignicie (krewetki lubią w niej grzebać).

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Majtki

Postautor: Majtki » 07 lut 2020, 21:27

Przejrzałem internet w poszukiwaniu odpowiedniego gatunku ryby. Znalazłem dwa które mnie urzekły i którym powinny odpowiadać warunki w moim akwarium. Jedynym odstępstwem jest poziom PH który u mnie w wynosi 7,5 a ich gorna granica (przynajmniej według internetu) jest 7 ale, da się obniżyć PH w akwarium. Są to Drobnoustek obrzeżony i Szczupieńczyk karłowaty. Ten drugi jest dla mnie zdecydowanym faworytem.
Czy widzicie jakieś przeciwwskazania żeby to własnie one zamieszkały w moim akwarium?
Co do roślin to już wybrałem jakie dokupię. Będzie to Wąkrotka Białogłowa i Nadwódka Wielonasienna i może Anubis Nana.
Niestety nie dostałem ich dziś w sklepie który uważam za najbardziej godny zaufania w okolicy.

spining133
Mistrz

Postautor: spining133 » 07 lut 2020, 22:33

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 08 lut 2020, 7:08

Jeśli mogę coś zasugerować to może najpierw wpuść krewetki i zobacz, jak Ci się podoba ;) bo może wcale ryby nie będą potrzebne :D I będziesz szukał miejsca na kolejne akwarium :lol: Drobnoustek i szczupieńczyk to drapieżniki poruszające się głównie w górnych partiach, ale zejdą sobie po żywy pokarm :D naprawdę uwierz nam że się słabo nadają
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

ImMike
Tuptuś

Postautor: ImMike » 08 lut 2020, 9:05

Ja jak zakładałem swoje krewetkarium to też myślałem o kilku razborach borneańskich albo microrasborach Galaxy (Danio perłowe) aczkolwiek od kiedy pojawiły się młode jest tyle życia w zbiorniku że mi to wystarcza

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Majtki

Postautor: Majtki » 17 lut 2020, 13:30

Witam ponownie, krótkie pytanie, dziś wybieram się po krewetki do sklepu, ale będąc tam ostatnio ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem w niektórych zbiornikach z krewetkami ślimaki. Bardzo chciał bym uniknąć plagi ślimaków u siebie. Jaka jest szansa że jeżeli kupię krewetki z takiego zbiornika, będę miał nieproszonych gości w postaci ślimaków?
Jutro wieczorem wrzucę parę zdjęć z nowymi roślinami no i może krewetkami. Rybki narazie odpuściłem ale napisze wszystko jutro