Reaktywacja krewetkarium 15L na ziemi. Jakie roślinki?

krzxsiek

Reaktywacja krewetkarium 15L na ziemi. Jakie roślinki?

Postautor: krzxsiek » 06 sie 2020, 0:45

Polecicie mi co dobrać do 15L krewetkarium z oświetleniem 6W bez CO2?
Ogólnie planuje dać "Hydrocotyle Japan" na trawnik, "Rogatek sztywny" na dalszy plan ale nie wiem co jeszcze można by posadzić z przodu.
Jeszcze mech jawajski będzie bo też miałem kiedyś.
Akwarium będzie na ziemi ogrodowej.
Zamieszkałe ma być głównie przez krewetki i różowe zatoczki jako ekipa sprzątająca (te ślimaki naprawdę robiły mi robotę)

Kiedyś miałem takie roślinki:
Myriophyllum Aquaticum (wywłócznik)
Hydrocotyle Japan
Sagitaria Subulata - to był zły pomysł bo była zbyt inwazyjna ale z czego jestem dumny to z tego że mi zakwitła, a to chyba oznaka że akwarium miało bardzo dobre warunki (tak myślę) :)
Mech jawajski

Dobrze wspominam ten mój pierwszy "eksperyment" bo akwarium jako pierwsze na ziemi, dość długo mi się utrzymało w dobrej kondycji :)

GregHary
Wyjadacz

Re: Reaktywacja krewetkarium 15L na ziemi. Jakie roślinki?

Postautor: GregHary » 06 sie 2020, 9:27

Do 15l nie wprowadzałbym mchu jawajskiego, christmas czy Peackok bo szybko zdominują zbiornik.
Spróbuj może z mchami Fissidens. Jest wiele ciekawych odmian, są mniejsze ale ładnie prezentują się z krewetkami.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 06 sie 2020, 11:03

Ja obawiałbym się połączenia ziemii ogrodowej i krewetek... Do tego mały litraż, więc jeśli coś pójdzie nie tak, to albo szybko zareagujesz albo adios... Przemyśl może zwykł żwirek polecany do neo, rośliny i tak dadzą radę, wszelkie mikrozoria i mszaki ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

simondanielszymanski
Tuptuś

Postautor: simondanielszymanski » 06 sie 2020, 13:07

Przy 15l ja też bym poszedł raczej w fisidens'y i jakieś fajne bucephalandry myślę że mały litrarz bardzo mocno ograniczy Cię przy tworzeniu roslinniaka bo wyklucza Ci gatunki szybko rosnące które w krótkim czasie zdominują całe akwarium, a co do ziemi ogrodowej sam ją zastosowałem przy zakładaniu akwarium towarzyskiego i po 2 latach nie zauważam negatywnych skutków natomiast zaznaczyć muszę że ziemia pochodzi z przydomowego ogrodu i nie jest to ziemia paczkowana czy też kwiatowa. Roślinki w akwarium rosną bez zarzutów a ryby mają się dobrze

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
PS nie wiem jak zachowywać się będą krewetki co prawda mam kilka neo w towarzyskim ale to raczej tacy rozbitkowie po selekcji hehe, krzywda im się tam nie dzieje ale też nie rozmnażają się na potęgę, nie kontroluje ich zabardzo porostu było mi ich szkoda więc trafiły do ogólnego akwarium ryby ich nie zjadają a krewetki swobodnie poruszają się po całym zbiorniku.