Pierwszy baniak :)

jabol_dread

Pierwszy baniak :)

Postautor: jabol_dread » 10 lut 2020, 22:07

Witajcie,
Skoro już znalazłem Wasze/nasze forum, zalogowałem się tutaj, przywitałem, to nadszedł czas na dodanie relacji z powstawania i dojrzewania mojego pierwszego w życiu baniaka z krewetkami. Zbiornik ma 30 L, podłoże to nie mineralizowana ziemia kwiatowa, a na to czarny żwirek (granulacja ok 2 mm), filtr kaskadowy Aquael Versamax FZN1 (tak wiem, lepszy byłby gąbkowy, ale taka kaskada ma swoje zalety - nie zabiera miejsca w akwarium i całkiem przyzwoicie napowietrza wodę), oświetlenie LED - barwa w okolicy neutralnej ok 11W, i asekuracyjnie grzałka 25 W.

Idąc od początku... Zbiornik zrobiony na zamówienie 30x30x35, pokrywa samoróbka, woda od znajomego akwarysty.

Baniak zalany:
Obrazek

Test oświetlenia wieczornego:
Obrazek

I tak stało około 2-3 tygodni... Niecierpliwość dawała o sobie znać, ale twardo czekałem i... Stało się :D Radość ogromna, pierwsi lokatorzy w zbiorniku:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie trwało długo i do Red Cherry (przynajmniej w opinii sprzedającego) dołączyły kolejne neocaridiny w postaci White Pearl:
Obrazek

W tzw międzyczasie zauważyłem, że czerwone noszą jajka:
Obrazek

Nic tak nie cieszy początkującego jak ten widok:
Obrazek

A tu wylinki, więc chyba jest ok:
Obrazek

I na koniec parę zdjęć zrobionych po jakimś miesiącu funkcjonowania zbiornika:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Choroba" postępuje mimo wczesnego stadium... Jutro biorę od znajomego 10L baniak i zalewam go wodą, by za parę tygodni włożyć tam jakieś Caridiny lub Neocaridiny w postaci Blue Velvet (uwielbiam te robaki). Podłożem prawdopodobnie będzie Ista Shrimp Soil, a filtracja chyba na U-Jet lub Corner Jet.

Jeśli macie jakieś uwagi, rady, wskazówki to chętnie je przyjmę i przeanalizuję :)

Amadi

Re: Pierwszy baniak :)

Postautor: Amadi » 11 lut 2020, 10:48

Witaj. Nie wiem dla czego ale nie widzę zdj, mam tak jakby zablokowane tylko pytanie czy tylko ja mam ten problem ? :)

GregHary
Fanatyk

Re: Pierwszy baniak :)

Postautor: GregHary » 11 lut 2020, 11:47

Witaj
Ja też nie widzę fotek.