Pierwszy baniak :)

jabol_dread
Bywalec

Re: Pierwszy baniak :)

Postautor: jabol_dread » 27 wrz 2020, 17:36

Panie i Panowie mam pytanko :D
Mianowicie od jakiegoś czasu zauważyłem, że na mchu, którego zdjęcie wstawiam poniżej, część zielonych "listków" zrobiła się brązowo-szara czy coś w ten deseń. Nie wiem na ile będzie to widoczne na fotce, ale może znacie odpowiedź co to może być i jak sobie z tym poradzić?

Obrazek

Oprócz tego filtr Pat mini oraz kasakda, którą mam zamontowaną zaczeły obrastać jakimiś brązowymi kulkami. W normalnych okolicznościach nazwałbym je pleśnią, ale wygląda mi to na jakiś glon. Poniżej wstawiam fotkę i proszę o ocenę fachowym okiem ;)

Obrazek

P.S. Wiem, że zdjęcia są kiepskiej jakości, ale jak zwykle zrobiłem je klapkiem Kubota, więc jeśli będą potrzebne jakieś wyraźniejsze zdjęcia, które pomogą w ocenie to piszcie proszę ;)

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 27 wrz 2020, 19:49

Trochę może obumiera ten meszek, powodów noże być milion. Nieraz jak mi syfek wszedł, to właśnie tak marniał. Spróbuj go wypłukać a jak nie to może daj kapkę mikro, np. Qualdropa trace. Kulki to krasnale, cholerstwo też miałem i usuwanie tylko mechanicznie, czyli gąbka i szorowanko :D
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

jabol_dread
Bywalec

Postautor: jabol_dread » 27 wrz 2020, 22:10

Dzięki za odpowiedź Piotrek :D ten mech jest od Ciebie i mam nadzieję, że jest do uratowania bo bardzo mi się podoba i mocno się rozrósł :) Ewentualnie pozbędę się tych "martwych" szczepków, a reszta będzie rosła dalej :)