Stosunek krewetek amano i krewetek filtrujących do mniejszych krewetek karłowatych

BialyKruk

Stosunek krewetek amano i krewetek filtrujących do mniejszych krewetek karłowatych

Postautor: BialyKruk » 05 lis 2019, 20:11

Witam,
Jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o hodowlę krewetek. Mam dość niecodzienny pomysł na mój 50 litrowy zbiornik. Mianowicie chciałbym hodować 2 krewetki filtrujące, 4-5 amano i jeden gatunek neocaridin.
Czy ten pomysł jest możliwy do zrealizowania? Z tego co wiem, te gatunki mają podobne wymagania co do właściwości wody, jednak martwię się, że pozostałe krewetki mogą być agresywne w stosunku do neocaridin.
Co o tym sądzicie?
Przepraszam za nieco głupie pytanie... początki takie już są :)

krzysiek44
Mistrz

Re: Stosunek krewetek amano i krewetek filtrujących do mniejszych krewetek karłowatych

Postautor: krzysiek44 » 05 lis 2019, 20:23

Nie ma głupich pytań są najwyżej głupie odpowiedzi ;) Jak dla mnie ciekawy pomysł jednak nie wiem zbyt wiele o filtrujących.Amano miałem kiedyś z neo i nie zauważyłem jakiejś agresji .Do dziś mi jedna zostala i żyje z caridina i nic się nie dzieje ale może ktoś mądrzejszy niech się jeszcze wypowie bo pewności w tym nie mam ;)

BialyKruk

Re: Stosunek krewetek amano i krewetek filtrujących do mniejszych krewetek karłowatych

Postautor: BialyKruk » 05 lis 2019, 20:27

krzysiek44 pisze:Nie ma głupich pytań są najwyżej głupie odpowiedzi ;) Jak dla mnie ciekawy pomysł jednak nie wiem zbyt wiele o filtrujących.Amano miałem kiedyś z neo i nie zauważyłem jakiejś agresji .Do dziś mi jedna zostala i żyje z caridina i nic się nie dzieje ale może ktoś mądrzejszy niech się jeszcze wypowie bo pewności w tym nie mam ;)

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Zawsze miło posłuchać kogoś doświadczonego.
Zobaczymy jeszcze co w kwestii filtrujących :-)

Awatar użytkownika
Waster
Bywalec

Postautor: Waster » 05 lis 2019, 21:28

Z tego co wiem to mlode krewetki amano trzeba odchowac na slonej wodzie