Nowa krewetka.

Piotr1982
Mistrz

Re: Nowa krewetka.

Postautor: Piotr1982 » 06 cze 2020, 6:46

Komzar z zasady nie dyskutuję na tematy światopoglądowe, bo to każdego sprawa wyłącznie osobista ;) jak dla mnie możesz sobie wyczarować za pomocą wody wzorcowej nawet najlepsze galaxy, czego Ci życzę!
Możesz sobie obstawić akwarium butelkami, siedzieć godzinami i przekazywać wodzie Twój wzorzec. Możesz wierzyć w drewno księżycowe, na którego cudownych właściwościach ktoś zbija księżycową kasę. Twoja sprawa ;)
Ja jednak dalej będę robił selekcję, dbał o wodę i ogólnie postępował zgodnie z naukami przodków :D bo po prostu nie kupuję tego tak samo jak cudownych patelń, garnków i innych wynalazków. Daj tylko znać jakie efrkty uzyskasz za pomocą wody wzorcowej, koniecznie ze zdjęciami ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

GregHary
Wyjadacz

Postautor: GregHary » 06 cze 2020, 10:30

Mogłem źle zrozumieć ale chciałem żebyś mnie oświecił. Teraz wiem więcej.
Każdy może wierzyć w co chce ale....
Wrzuciłem w google temat wody wzorcowej i wychodzi mi prawie Amway ( nie wiem czy coś Wam to mówi). Masz złą wodę w kranie ale jak kupisz "aktywny kubek", "aktywną podstawkę" lub "zestaw kul" to woda będzie ok. Dużo wymieszanych pojęć, które w opinii większości naukowców nie wiążą się ze sobą w rzeczywistości.
To, że ktoś coś bada, że interesują się tym inni, czy że ktoś zarabia mln $ nie znaczy że jest skuteczne. Mieliśmy wielu badaczy, którzy różne rzeczy ludziom wcisnęli. Podstawka za 800zl czy cudowny kubek za prawie 300zl? Tu już musi zapalić się czerwona lampka.
Ps. W opiniach brytyjskich i amerykańskich naukowców Pan Emoto jest określany jako pseudonaukowiec.

Komzar
Tuptuś

Postautor: Komzar » 06 cze 2020, 10:53

To nie jest kwestia tego co ja piszę ale jak Wy czytacie.
Zostawcie wodę wzorcową w spokoju jak nie macie na jej temat wiedzy merytorycznej. Jak mówiłem taka woda jest badana w laboratoriach na całym świecie ( i produkowana). Jej nazwa to tylko nazwa, choć bardziej właściwa nazwa angielska to EZ Water. To woda o konsystencji oleju (czyste H2O) i innych ciekawych własnościach fizycznych. Na przykład woda komórkowa to woda strukturyzowana, organizm ją sam przygotowuje do przeprowadzania skomplikowanych reakcji biochemicznych w jej otoczeniu. To jest fizyka ale temat faktycznie ciężki od strony technicznej więc nie namawiam do studiowania.

Mój post był o oddziaływaniu waszą myślą na wodę w akwarium z wykorzytaniem "pamięci" tej substancji. Podałem wodę wzorcową jak możliwy sposób wzmocnienia tego oddziaływania ale widzę to był błąd, bo wszyscy się tego czepili.

Więc raz jeszcze, choć teraz to już tylko dla siebie piszę by mi nikt nie zarzucił, że się obrażam, Wystarczy utrzymać w pamięci obraz nowej krewetki tak długo jak się da. Najlepiej wtedy ręce trzymać skierowane na akwarium by woda ( ta w akwarium) ten wzorzec zapamiętała i przekazała embrionom krewetek. Tylko tyle! Nic więcej nie potrzebujecie, tylko myśl i akwarium z krewetkami.

Prosiliście mnie o dowody czy takie oddziaływanie istnieje i je podałem. Wystarczy przeczytać książkę Masuro Emoro (dostępne fragment on line) który udowodnił istnienie tego mechanizmu wieloletnimi badaniami. To nie jest kwestia wiary ale fakt potwierdzony przez wiele ośrodków badań naukowych. To jest fakt naukowy, a czy ktoś o nim wie czy nie, to już inna sprawa. Faktycznie macie prawo nie wierzyć w fakty naukowe. Wiara to rzecz osobista.
Dalej będę odpowiadał tylko na ewentualne posty merytoryczne w tym temacie, czyli technikę jak coś zrobić. Nie interesuje mnie wiara innych ludzi.

Komzar
Tuptuś

Postautor: Komzar » 06 cze 2020, 11:36

Temat który poruszyłem nie był o wodzie ale z jakiegoś powodu to ona stała się tematem. Zarzucacie mi to opowiadanie głupot wiec może faktycznie dobrze będzie, dla świętego spokoju, przedstawić kilka detali technicznych.
1. Woda w stanie ciekłym jest polimerem a więc składa się grup polimerowych. Ciągów połączonych ze sobą cząsteczek H2O. Te wiązania, ich forma ma olbrzymi wpływ na właściwości fizyczne wody. Woda cząsteczkowa to gaz, jak para wodna.
2. Każda cząsteczka składa się z 3 atomów. Szczególnie ważne są to atomy wodoru. One mają elektrony a każdy elektron ma swój spin (coś w rodzaju płaszczyzny obrotu. Detale tylko w ksiażkach do fizyki). Okazuje się, że można technicznie te spiny ustawiać i to również zmienia właściwości fizyczne wody. Jest kilka kombinacji. Wszystkie elektrony mają ten sam spin w trzech atomach wody. Oba elektrony wodoru "kręcą" się prostopadle do płaszczyzny wiązania z tlenem itd... Ale "magia" zaczyna się jak ustawimy spiny elektronów we wszystkich atomach próbki wody w tym samym kierunku.
Jak się domyślacie to nie jest tak proste by zrobić ale już mamy metody techniczne, to co nadal jest trudne do wyjaśnienia naukowo to fakt, że podobne oddziaływanie na te cząsteczki i połączenia ma myśl ludzka. mamy jednak dowody eksperymentalne.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 06 cze 2020, 12:41

Cóż mam Ci mówić....to nie kwestia tego jak czytamy, tylko tego, co piszesz ;) utrzymuj obraz krewetki w pamięci tak długo, jak się da i trzymaj ręce w kierunku akwarium, aby poustawiać spiny elektronów. Daj znać, co z tego wyjdzie ;) czekam z niecierpliwością :D

Komzar
Tuptuś

Postautor: Komzar » 07 cze 2020, 13:52

Ja piszę dobrze, Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Wskaż gdzie napisałem, że mentalnie będziemy zmieniać spin elektronów?
Rozumiem, że Cię temat nie interesuje ale po cholerę wypisujesz w temacie w kółko te same głupoty z poziomu kompletnego ignoranta i do tego analfabety ?
Nie reagowałem na kpiny wcześniej, nawet grzecznie odpowiedziałem na zadane pytanie. Oczywiście nie przeczytałeś ani jednego materiału, który poleciłem a potem wypisujesz głupoty próbując zdyskredytować to co staram się przekazać.
Temat Cię nie interesuje to zignoruj, nie zaśmiecaj wątku bo na razie tylko to udało wam się w tym wnieść.
Zdaje się takie zachowanie na forum jest niedozwolone.

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 07 cze 2020, 17:00

Nie obrażaj użytkowników forum, tyle w temacie. Właśnie takie zachowanie jest niedozwolone. Jeśli chcesz wypisuj swoje dywagacje, wpatruj się w akwarium, ale nie oceniaj kogoś, kto ma inne zdanie w temacie opatrując to zupełnie zbędnymi i świadczącymi o Tobie, nie o mnie, inwektywami.
Cytuję:
Jak się domyślacie to nie jest tak proste by zrobić ale już mamy metody techniczne, to co nadal jest trudne do wyjaśnienia naukowo to fakt, że podobne oddziaływanie na te cząsteczki i połączenia ma myśl ludzka.

GregHary
Wyjadacz

Postautor: GregHary » 07 cze 2020, 18:43

Żeby w pewnym sensie zakończyć ten temat napiszę kilka słów.
Kolego Komzar napisałeś sporo na temat nowej krewetki. Dla mnie jest ok, masz jakiś plan/pomysł jak zwał tak zwał.
Masz na forum grupę gości, którzy hodowli krewetek poświęcili wiele lat. Mają to dobrze rozpracowane. Obserwują światowych hodowców i wiedzą co dzieje się w krewetkowym świecie. To co piszesz nie ma pokrycia z ich doświadczeniami i stąd sytuacja robi się napięta.
Zrobiłeś nam wprowadzenie w sensie teoretycznym. Teraz zacznij pracę nad projektem i pokaż co z tego wyszło. Wiem, że może to potrwać ale czekam. Uważam również, że jeśli nic z tego nie będzie to powinieneś też o tym napisać.
Ode mnie tyle w tym temacie.

Komzar
Tuptuś

Postautor: Komzar » 07 cze 2020, 22:12

Zrobiłeś nam wprowadzenie w sensie teoretycznym. Teraz zacznij pracę nad projektem i pokaż co z tego wyszło.

Dzięki, tak zamierzam.

Masz na forum grupę gości, którzy hodowli krewetek poświęcili wiele lat. Mają to dobrze rozpracowane.

Wiem, dlatego zaproponowałem coś czego nie próbowali. Propozycja ma swoje umocowanie naukowe ale nie ma jeszcze efektów. Z tego powodu uważam, że naśmiewanie się by przeszkadzać było od pewnego momentu mało fajne.

Piotr1982 pisze:Nie obrażaj użytkowników forum, tyle w temacie. Właśnie takie zachowanie jest niedozwolone. Jeśli chcesz wypisuj swoje dywagacje, wpatruj się w akwarium, ale nie oceniaj kogoś, kto ma inne zdanie w temacie opatrując to zupełnie zbędnymi i świadczącymi o Tobie, nie o mnie, inwektywami.
Cytuję:
Jak się domyślacie to nie jest tak proste by zrobić ale już mamy metody techniczne, to co nadal jest trudne do wyjaśnienia naukowo to fakt, że podobne oddziaływanie na te cząsteczki i połączenia ma myśl ludzka.

Jak na razie to Wy ocenialiście.
Cytat super ale lekko wyrwany z kontaktu. Nawet jednak w nim widać, że mówiłem o połączeniach międzycząsteczkowych co zostało udowodnione na przykład przez Emoto. Ani razu nie mówiłem, że pracujemy nad spinem ale nad przekazaniem wodzie pewnej pamięci. Spin elektronów wyraźnie zaznaczyłem, że jest związany z nazewnictwem pewnych postaci fizycznych H2O. Te konkretne formy też mają możliwość pamiętania ale mają coś więcej co badają fizycy i biolodzy. Wodę EZ Water uzyskuje się bez oddziaływania mentalnego. Może dla ciebie to to samo, dla mnie to kolosalne niezrozumienie tematu.

Jak coś mi wyjdzie to odezwę się za kilka miesięcy.