Neocaridina davidi var. 'Orange Sakura'

Awatar użytkownika
StyX
Wyjadacz
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2019, 20:31
Lokalizacja: Gorlice/Linz

Neocaridina davidi var. 'Orange Sakura'

Postautor: StyX » 14 kwie 2019, 15:28

Nazwa: Neocaridina davidi var. 'Orange Sakura'
Pochodzenie: Tajwan
Woda:
Temperatura: 18-26°C
PH: 6-8
KH: 3-15
GH: 4-20
TDS: 150 do 200

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Krewetka nazywana Sakurą Orange to odmiana barwna krewetki z grupy neocaridina heteropoda o ubarwieniu pomarańczowym (od jasnego, szklisto-pomarańczowego do intensywnie pomarańczowego).
Kolor ten prawdopodobnie jest wynikiem mutacji pojedynczej krewetki, który w wyniku selekcji i krzyżowaniu udało się utrwalić w kolejnych pokoleniach (prawdopodobnie mutacja powstała w hodowli czerwonej odmiany sakury).
Spotyka się różne odcienie ubarwienia pomarańczowego aczkolwiek nie spotkałem się jeszcze z jakąś oficjalną charakterystyką gradacji kolorystyki tej krewetki. Krewetki rozmnażają się dosyć łatwo - samica nosi jajka przez ok 4 tygodnie. Odchów młodych nie stanowi większego problemu o ile mają dostęp do pokarmu. Młode zaraz po wykluciu mają już odcień pomarańczowy (choć jeszcze nie tak intensywny). Po kilku wylinkach i osiągnięciu rozmiaru ok 4-5mm już mają kolor niemal jak dorosłe więc selekcja tych krewetek jest dosyć prosta gdyż nie trzeba czekać dłużej na wybarwienie się (jak w przypadku sakury red w niektórych przypadkach).
Już na bardzo małych egzemplarzach widać jaki mają potencjał.
PH 7,3 // GH 5 // KH 2 // 61,2 PPM // 131uS
Parametry mojej Kranówki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość