Żółte krewetki z Red Cherry

Katarzyna KS

Żółte krewetki z Red Cherry

Postautor: Katarzyna KS » 13 maja 2019, 15:03

Witam wszystkich.
Zaobserwowałam dziwne zjawisko w mojej nowej hobbystycznej hodowli krewetek. Startowałam z 10 szt. czerwonych Red Cherry kupionymi w warszawskim największym sklepie akwarystycznym. Od kilku kolejnych miotów (wydaje mi się, że do zapłodnienia doszło już w moim zbiorniku) rodzą się żółte krewetki - po kilka sztuk na jeden miot. Są bardzo ładne, ale zdziwienie było spore.
Miał ktoś podobne doświadczenia? czy te żółte to błąd genetyczny czy odmiana?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piotr1982
Mistrz

Re: Żółte krewetki z Red Cherry

Postautor: Piotr1982 » 14 maja 2019, 5:45

Cześć Katarzyna ;) najzupełniej normalne u neocaridin. Po prostu ujawniają się teraz skutki mieszania np. Yellow z Red. Zamierzonego czy nie ;) pewnie w sklepie były z innymi? żółte możesz odłowić i w drugim akwarium pracować już tylko nad ładnymi yellow ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Katarzyna KS

Postautor: Katarzyna KS » 16 maja 2019, 12:11

Dziękuję za odpowiedź. Nie, w sklepie akwarystycznym były trzymane w zbiorniku tylko czerwone Red Cherry, ale co było wcześniej to kto wie ;) Nie miałam w planach robienia kolejnego akwarium, ale pewnie trzymanie żółtych z czerwonymi grozi bladymi kundelkami, więc będę musiała pokombinować, co z tym zrobić...
Pozdrawiam

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 17 maja 2019, 14:20

Nie ma co kombinować tylko trzeba kolejną bańkę odpalać .....i cieszyć się żółciakami :D

Piotr.87
Tuptuś

Postautor: Piotr.87 » 31 maja 2019, 21:46

Pewnie krewetki z importu, bo często takie trafiają do sklepów. Na azjatyckich farmach często w jednym zbiorniku pływa kilka odmian neocaridin.