Umierające Sakury

Andareia

Umierające Sakury

Postautor: Andareia » 23 lut 2021, 6:43

Witam,
posiadam akwarium aquaela shrimp set 30, filtr pat mini z wymienioną gąbką na taką z mniejszymi oczkami, światło z zestawu. Podłoże czarny żwirek oraz piasek kwarcowy (plaża), do tego kilka roślin: moczarka, mech i dwie których nazw nie pamiętam.
Akwarium dojrzewało 3 tyg.
Parametry:
no3,no2 - 0
gh - 8
kh-15
ph-8
cl2-0

Kilka dni temu zakupiłem 20 krewetek sakura, w akwarium mam też 3 otoski (wiem za małe akwarium, ale miałem na początku problem z okrzemkami). Praktycznie od samego zakupu krewetek codziennie rano znajduje 1-2 krewetki martwe, wyglądają normalnie, nie mają żadnych przebarwień. Udało mi się zaobserwować śmierć jednej, po prostu przewróciła się na bok, jak by dostała jakiego paraliżu czy coś, jakiś czas leżała na boku i ruszała odnogami, po czym umarła. Obecnie z 20 krewetek zostało 8.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

Piotr1982
Mistrz

Re: Umierające Sakury

Postautor: Piotr1982 » 23 lut 2021, 8:05

Witaj!
Obstawiam coś z wodą (podejrzewam, że kranówka), ale równie dobrze mogłeś zakupić lipny towar...Bez zdjęć, nie widząc zbiornika na żywo itp. ciężko cokolwiek wywróżyć. A nie róbmy podobnie jak na popularnym portalu społecznościowym, że tam z takich krótkich informacji "fachowcy" powiedzą Ci wszystko ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Andareia

Postautor: Andareia » 23 lut 2021, 9:54

Obrazek

Zdjęcie baniaka tuż przed wpuszczeniem krewetek.
Obrazek
Krewetki po wpuszczeniu

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 25 lut 2021, 7:58

wyglądały w miarę, więc może woda? skok parametrów? robiłeś aklimatyzację powoli?
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)