Pocztówki z Azji

krzysiek44
Mistrz

Re: Pocztówki z Azji

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 6:07

Z wyspy Nunukan ruszyliśmy łodzią na wyspę Tarakan nie zabawiliśmy tam długo bo na celu mieliśmy archipelag Sangalaki na morzu Celebes z pięknymi mało dostępnymi ,unikatowymi wyspami więc droga nie była prosta .Także moment i mieliśmy kolejną łódź do Tanjung Selor w głąb lądu piękną rzeką ponieważ mimo ,że wybieraliśmy się na wyspy innej opcji nie było .Z Tanjungselor musieliśmy załatwić sobie auto do Boro i przejechać kawał drogi dżunglą ....Piękne widoki itd niestety duża część dżungli jest już wycięta i wypalona pod uprawy palmy olejowej :cry: W Boro przesiadka do kolejnego auta i jazda do Tanjung Batu skąd mieliśmy płynąć łodzią już na archipelag Sangalaki.... zajęło nam to dobę ale dotarliśmy i oczywiście nocleg na promowisku bo noc ....ale już z rana załatwiliśmy sobie motorówkę i dotarliśmy na pierwszą wyspę Derawan :D
Ostatnio zmieniony 16 mar 2019, 12:03 przez krzysiek44, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 8:08

Droga na DerawanObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 8:23

...ObrazekObrazekObrazekObrazek

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 8:31

...Obrazek

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 8:42

Derawan...jedna z kilku wysp chyba znajduje się najbliżej stałego lądu więc postanowiliśmy zacząć eksplorację archipelagu od niej .Jest to już moja 6 wyspa w tej wyprawie ale nareszcie ta właściwa .Po przybyciu na Derawan zaczęliśmy ją okrążać w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na namiot.Jest to zamieszkała wyspa ,wieś i kilka resortów ale znalazła się też plaża jakieś 100 m dla nas ;) :D .Po zauważeniu tych śladów na piasku wiedzieliśmy ,że to tu ....

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 8:50

Piękne ślady po samicy składającej jaja na plaży ....ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 16 mar 2019, 9:06

Jeszcze nie rozbiliśmy namiotu jak dojrzeliśmy w wodzie pojawiające się głowy żółwi zielonych.Bez słów maski na głowę i chlup.. :D niedaleko brzegu jest wielki obszar porośnięty trawą morską i tam jak na pastwisku pasie się nieprawdopodobna ilość żółwi.Pierwszy wystartował gdzieś z pode mnie i aż się wystraszyłem bo był prawie mojej wielkości . Doliczyłem się 10 szt i przestałem liczyć bo przy jednym nurkowaniu widziałem ich kilkadziesiąt sztuk :D W okolicach wyspy żyje około 4000 osobników :o Pływamy codziennie z żółwiami ale chyba nie mam zdjęć tylko filmy .Tego na miejscu nie ogarnę zjadło by mi to neta itd .

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 16 mar 2019, 17:57

Ja tam coś niecoś widziałem zdradzę ;) ale poczekamy :lol: :lol:
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 18 mar 2019, 6:21

Któregoś wieczora siedząc przy ognisku usłyszałem dziwny dźwięk tak jak by ktoś piaskiem sypał po krzakach.Pozniej bliżej i bliżej....zaciekawiony wyjrzałem w stronę plaży i zobaczyłem sporą samice kopiącą dołek jakieś 2-3m od naszego namiotu :D to był fart....samica po złożeniu jaj odpłynęła ,a za jakiś czas pojawili się ludzie z Ochrony środowiska i zabrali jaja do inkubacji.W wioskach na tych wyspach często znajdują się kojce do inkubacji później są wypuszczane maluchy nocą ..tego kilkakrotnie też było mi dane doświadczyć bo ludzie zajmujący się tym przychodzili do nas i informowali o wypuszczaniu wiedząc ,że jesteśmy tym zafascynowani i byliśmy :D co ciekawe samica kopie trzy dołki dla zmyłki poczym wraca do pierwszego i tam składa jaja. ;) :D

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 18 mar 2019, 6:36

Żółwie i nasi sąsiedzi czyli nietoperze owocozerne gnieżdżące się nad naszym namiotem....ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek