Powitanie forumowiczów

marcinsyp2

Powitanie forumowiczów

Postautor: marcinsyp2 » 08 maja 2020, 19:44

Witam bardzo serdecznie wszystkich, którzy na tym forum działają i odwiedzają to forum. Krewetki Neocaridiny mam od roku to dopiero z mniejszymi lub srednimi sukcesami. Teraz zacząłem się bardziej interesować Caridinami ponieważ choroba krewetkowa mnie dopadła i chcę postawić kolejne baniaczki, ale tym razem chcę spróbować swoich sił w Caridinach, o których mam małe pojęcie dlatego też postanowiłem zaprzyjaźnić się z tym forum. Witam jeszcze raz wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam. Słyszałem, takim bezpiecznym podłożem dla Caridin jest Ista i chciałbym na tym podłożu założyć krewetkarium. Czy ktoś mógłby mi pomóc na co zwrócić uwagę i jak z podłożem aktywnym tego typu zacząć?

Piotr1982
Mistrz

Re: Powitanie forumowiczów

Postautor: Piotr1982 » 09 maja 2020, 11:41

Cześć Marcin ;) nie taki diabeł straszny z tymi caridinami ;) isty nie mam, ani nie próbowałem, ale jeśli coś mogę podpowiedzieć to zerknij na youtubie masz filmy crymore shrimps. On zakładał na iście i podaje kilka wskazówek. Rozważ też stare dobre benibachi, bo wybacza wiele błędów na początku. Masz filtr ro? Myślałeś jaki mineralizator wybierzesz?
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

marcinsyp2

Re: Powitanie forumowiczów

Postautor: marcinsyp2 » 12 maja 2020, 23:56

Dziękuję za podpowiedzi i rady właśnie CryMora oglądam z tego co udało mi się dowiedzieć, że podłoże Ista Shrimp trzeba na początku wypłukać RO. Tak mam filtr RO. Mam obecnie cztery akwaria ale tylko z Neocaridinami, dlatego chcę zacząć Caridinami choć są bardziej wymagające. Jeśli chodzi o Benibachi to różne opinie są na temat tego nowego Benibachi i teraz nie wiem co o tym myśleć. Mineralizatora jeszcze nie wybrałem jeszcze się wacham między Salty Bee lub Salty Shrimp Bee.