Się witam i pytam o mchy - [Kraków] :)

Awatar użytkownika
kabomba

Się witam i pytam o mchy - [Kraków] :)

Postautor: kabomba » 26 cze 2020, 15:29

Witam wszystkich,
ostatnio zaraziłem się na nowo akwarystyką i po raz pierwszy od 6 lat będę startował zbiornik. :D Tym razem zakładam krewetkarium w 25l baniaku. Z początku chciałem się zabrać za hodowlę PRL ale wystraszyły mnie ceny podłoża i konieczność ciągłej mineralizacji.
Zbiornik będę startować najprościej jak można (podstawowe bakterie aquaela, rośliny i jakiś ślimak. Start na grzałce). Planuję dokupić jakąś pożywkę dla bakterii typowo pod krewety.

Ostatecznie wybrałem neocaridiny blood mary. Jest tu może ktoś z Krakowa kto oczywiście za opłatą odstąpił by kilku szczepek mchów? Z tego co patrzyłem to obecne ceny mchów (nie wspominając już o in-vitro) są potężnie wygórowane :shock: Ucieszył bym się jeżeli miałby ktoś CHINA MOSS VESICULARIA SP., Flame moss Taxiphyllum sp. oraz Stringy moss L. riparium. .

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego dnia :)

Piotr1982
Mistrz

Re: Się witam i pytam o mchy - [Kraków] :)

Postautor: Piotr1982 » 27 cze 2020, 7:15

Cześć ;) koszty mineralizacji i wody RO to naprawdę nieznaczne wydatki, w ogóle przy jednym baniaczku ;) nie zdążyłbyś może nawet zużyć specyfików przed utratą ważności ;)
Mszaków takich nie mam, ale powiem Ci tylko, że ceny są, jakie są (nie mówię o zupełnie przesadzonych "z kosmosu" :D), bo nikt - w tym ja- nie sprzedaje porcji, które wolno rosną i nieraz trzeba czekać np. pół roku, za 10 zł ;) pomijam koszt zakupu ;)
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

Awatar użytkownika
kabomba

Postautor: kabomba » 27 cze 2020, 20:13

Piotr1982 pisze:Cześć ;) koszty mineralizacji i wody RO to naprawdę nieznaczne wydatki, w ogóle przy jednym baniaczku ;) nie zdążyłbyś może nawet zużyć specyfików przed utratą ważności ;)
Mszaków takich nie mam, ale powiem Ci tylko, że ceny są, jakie są (nie mówię o zupełnie przesadzonych "z kosmosu" :D), bo nikt - w tym ja- nie sprzedaje porcji, które wolno rosną i nieraz trzeba czekać np. pół roku, za 10 zł ;) pomijam koszt zakupu ;)

Znalazłem kilka aukcji gdzie sprzedawali szczepki różnych roślin ale przesyłka kosztuje więcej niż same rośliny :lol:
Mimo mniejszych kosztów zostanę jednak przy neocaridinach. Przez kierunek studiów często muszę wyjeżdżać gdzieś na kilka dni do tygodnia i szkoda było by stracić pupili przez moją nieobecność (z tego co wyczytałem krewety w małym stadzie dobrze sobie radzą przez naszą nieobecność, ale bał bym się że parametry wody mogły by się zmienić i delikatne caridiny łatwiej by padły :? )

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 27 cze 2020, 20:49

Nie wiem, czy wszystkie neocaridiny są naprawdę tak twardsze od caridin, jak to się twierdzi ;) rozłaka dla jednych i drugich może być problemem, ale grunt, żebyś Ty był zadowolony ;)
No koszt wysyłki każdy ustala sam, ale zapytaj w dziale kolegów, może ktoś ma interesujące Cię gatunki, niektórzy pozbywają się tego, bo nie ma co z tym zrobić. Te gatunki rosną szybko, więc porcje zarodowe starczą ;)

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 27 cze 2020, 23:14

Piotr1982 pisze: ale grunt, żebyś Ty był zadowolony

Rozumiem Piotruś ,że to był sarkazm...

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 28 cze 2020, 6:41

Nie... Na szybko pisałem i może nie tak wyszło, jak chciałem ;) chodziło o to, że jeśli kolega już sobie zakupi, to niech się cieszy, ale uważa też na zostawianie krewet na dłuuugo ;)

GregHary
Wyjadacz

Postautor: GregHary » 30 cze 2020, 22:07

Mam na zbyciu po restarcie zbiornika Cameroon i Peackok. Po 30-40 gałązek. Jak jesteś chętny to pisz.

jabol_dread
Tuptuś

Postautor: jabol_dread » 30 cze 2020, 22:29

Witaj :)