Rośliny z nasion

ania199

Re: Rośliny z nasion

Postautor: ania199 » 20 maja 2019, 15:26

Po ostatnich komentarzach i zdjęciu roślinki wnioskuje, że nie warto kupować tego typu roślinek. Czy ktoś ma jakieś inne doświadczenia z tym związane? Można wydać niewiele pieniędzy i mieć super roślinki samodzielnie wyhodowane?

tomasztomasz

Postautor: tomasztomasz » 23 cze 2019, 3:48

hej może ja pokaże jak mi wyszła hodowla z Roślin wodnych z nasion. Do akwarium kupiłem jakąś czerwoną roślinę tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/DAmbient?order=qd&bmatch=baseine-var-cl-n-dic4-eyesa-bp-uni-1-0619

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie z tych nasion osobiście wysiałem w uprawie hydroponicznej. Muszę się przyznać, że specjalnie nie przykładałem się do tej operacji. Po prostu założyłem siedem dzielnych naczyń i odstawiłem na parapet. Trzeba tu dodać, że paczuszki nasion są naprawdę pojemne. Jedna paczka starcza na obsianie ok 100L akwarium.
Nasiona codziennie doglądałem i nawilżałem ligninę , aby cały czas był wilgotna.
Po około 3 dniach moim oczom zaczęły się ukazywać piękne zielone maluszki listki :) Byłem prze szczęśliwy widząc jak natura z zahibernowanych nasion budzi się do życia.
Stopniowo zaczęły kiełkować wszystkie z wysianych nasion. Po kilku dniach można było już rozróżnić niektóre rośliny. Najbardziej widoczne było to u Eleocharis, cieniutkie igiełki pnące się do góry. Po około 12 dniach moje roślinki były gotowe do zasadzenia w akwarium. Powoli i cierpliwie przenosiłem je pęsetą.
Minęło 15 dni i zasadzone rośliny w akwarium zaczęły się przyjmować, rozrastać i piąć do góry. Np Hemianthus zaczął wypuszczać nowe listki skierowane w bok. Ostatecznie jestem bardzo mile zaskoczony tymi nasionami i nie wierzyłem, że to jest coś warte. Okazuje się natomiast, że dzięki paczce nasion możemy mieć w akwarium piękny trawnik i rośliny.
Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tych co nie posiadają butli z CO2 i nie nawożą, a chcą mieć bujny trawnik. Nie wiem kto "wymyślił" te nasiona i skąd producenci je biorą, ale okazuje się, że to naprawdę działa i można sobie fajnie urządzić akwarium.

Aga
Bywalec

Postautor: Aga » 23 cze 2019, 7:07

Kiepska reklama.

Awatar użytkownika
Haniball
Fanatyk

Postautor: Haniball » 23 cze 2019, 14:53

Haha

Piotr1982
Mistrz

Postautor: Piotr1982 » 23 cze 2019, 17:47

Długo nic nie pisałem, ale czasem trzeba powiedzieć parę rzeczy wprost :D
Ktoś zakłada sobie konto, pisze post w dziale giełda i potem opisuje swoje "wrażenia" w dziale rośliny. Nie znając się podobno na roślinach jednak zna się na hodowli z nasion. No to już naprawdę obraża inteligencję innych użytkowników, którzy przecież nie są w stanie powiązać obu faktów :lol: :lol: nie wiem czy to znak czasu czy "prawda ekranu" ale nie uważajmy wszystkich za niedojdy umysłowe :lol: :lol:
moje krewetkaria: krewetkaria/moj-rega-t6.html ;)

=Fresz=
Stary Wyjadacz

Postautor: =Fresz= » 11 lip 2019, 7:02

Tomasztomasz chyba wcześniej słynne garnki sprzedawał

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

krzysiek44
Mistrz

Postautor: krzysiek44 » 12 lip 2019, 14:11

:lol: